O nas

Nasza wizja

Wizja Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni” skupia się na tworzeniu pozytywnego wpływu na społeczeństwo poprzez aktywne zaangażowanie w różnorodne dziedziny społeczne i środowiskowe. Stowarzyszenie dąży do promowania wartości związanych z odpowiedzialnością społeczną oraz wspierania inicjatyw, które mają na celu poprawę warunków życia jednostek oraz środowiska, w którym funkcjonują.

Nasza misja

Głównymi celami Stowarzyszenia są

Pomaganie innym nie jest jedynie aktem dobroczynności; to most łączący nasze serca z sercami innych, most, który umożliwia nam przekraczanie granic i dzielenie się siłą, która tkwi w jedności wspólnoty ludzkiej.

Nasza Historia

Służymy naszym sąsiadom z Ursynowa już od 16 lat.

Pomysł na jeszcze większe zaangażowanie w życie  Mieszkańców Ursynowa zrodził się wśród członków Chrześcijańskiej Wspólnoty „Chefsiba” w 2008 roku. Działamy społecznie na Ursynowie od wielu lat: w parafiach, szkołach, klubach.

Są wśród nas specjaliści i pasjonaci różnych dziedzin, m.in. edukacji, dziennikarstwa, finansów, życia rodzinnego, techniki, kultury, sportu, zdrowia.

Postanowiliśmy więc połączyć siły tworząc stowarzyszenie. Żeby na Ursynowie żyło się… BARDZIEJ! Bardziej rodzinnie, bardziej dla innych, bardziej z poczuciem sensu życia.

Dobrze jest zmieniać otoczenie na coraz lepsze. Każdy z nas zaczyna więc od swojego podwórka, klasy, małżeństwa, miejsca pracy… Lepiej wpływać na okoliczności, niż na nie narzekać. Lepiej wspierać pozytywne działania innych, niż osądzać je i krytykować. Jestem ODPOWIEDZIALNY i widzę tego efekty.
Służąc innym, myśląc o innych.

JACEK WEIGL – PREZES

2024

Reaktywacja

Cały proces reaktywacji rozpoczął się od serii rozmów i spotkań między entuzjastami, którzy zachowali w pamięci pierwotne cele i misję stowarzyszenia. Zrozumieli, że istnieje nadal silne zapotrzebowanie na działalność, jaką kiedyś prowadziła organizacja, a lokalna społeczność może na tym skorzystać.

23April2016

Klub 29

Wspólnie z lokalnymi władzami, szkołami oraz instytucjami kulturalnymi, organizacja rozpoczęła proces tworzenia miejsc, gdzie młodzież mogłaby się spotykać, wymieniać pomysłami i rozwijać swoje pasje.

1Maj2012

Służba sąsiadom

Wczesne lata stowarzyszenia były okresem intensywnych obserwacji i dialogów z lokalną młodzieżą. W zauważalny sposób pojawiła się potrzeba stworzenia miejsca, gdzie młodzi ludzie mieliby szansę na rozwijanie swojego potencjału, nawiązywanie nowych relacji oraz uczestnictwo w projektach społecznych.

13Luty2008

Utworzenie Stowarzyszenia

Wszystko zaczęło się od kilku osób, zainspirowanych chęcią działania na rzecz innych i tworzenia pozytywnego środowiska lokalnego. Wspólne wartości, ideały i pragnienie przyczynienia się do dobra wspólnego połączyły ich siły.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com